A full kontakt kosárlabda trambulinokkal!

2001-ben Mason Gordon Los Angelesből kitalált egy sportot. A célja az volt, hogy a sportág látványos legyen, pörgős, és egyben olyan, mint egy videojáték. Ez a Slamball, a full kontakt kosárlabda.

slamball, kosárlabda, basketball, full kontakt, contact, trambulin, extrém, sport, extreme, sportok, outdoor

A játék 5 perces negyedekből áll (nem úgy, mint az alap kosárlabdánál, ahol 12 perces egy negyed). Mindkét palánk előtt 4-4 trambulinnal, ami látványosabbá teszi mind a védekezést, mind a támadást. A játékosok (csapatonként 4 lehet a pályán) védőfelszerelést viselnek (térd- és könyökvédőt, illetve speciális fejvédőt). A zsákolás 3 pontot ér, a sima dobás kettőt, amennyiben az ellenfél védője a bedobáskor nem ér a gyűrűhöz.

A támadóidő 20 másodperc. A félidőnél 10 perces szünet van, illetve mindkét csapat egyszer kérhet időt, amit viszont csak a negyed utolsó két perce alatt vehet igénybe.

A pálya méretét tekintve megegyezik a szokásos kosárlabda pályákkal.

A trambulinok mindegyike 2,1 x 4,2 méteres, így emberfeletti, látványos  ugrások színesítik a meccseket.

Emiatt viszont a pályát palánkkal kell körbevenni a nézők és a játékosok biztonságát szem előtt tartva. Ez hasonló, mint a hokinál, 2,4 méter magas plexifal választja el a nézőket a játéktértől.

Érdekes és látványos sport, pörög is rendesen, remélem hamarosan itthon is lesz slamball csapat. A játék egyébként szerintem hasonló, mint a Bossaball.